top of page

Tort weselny symbolem słodkiego życia nowożeńców.


Dla wielu par rozpoczynających razem wspólne życie, to właśnie ślub i wesele jest przypieczętowaniem łączącego ich uczucia. Która dziewczyna nie marzy od najmłodszych lat o miłości i białej sukni z welonem? Ślub ma być jak z bajki, a wesele, świętowane z rodziną i znajomymi, zapamiętane na całe życie jako najważniejszy dzień w życiu Pary Młodej.

Z weselem kojarzy się wiele tradycji, takich jak pierwszy wspólny taniec, oczepiny i oczywiście tort weselny. Jest to bardzo ważny element całego przyjęcia, symbolizujący dostatek i dobrobyt, które mają towarzyszyć nowożeńcom na dalszej, wspólnej drodze życia. Krojenie tortu zaczyna Pan Młody, częstuje kawałkiem nowo poślubioną żonę, a ona rewanżuje się tym samym. Następnie wypiekiem częstowani są pozostali goście, w podziękowaniu za przybycie i ofiarowane prezenty. Jest to pierwsza wspólne zadanie wykonane przez nowożeńców.

Na przestrzeni lat torty weselne mogą się od siebie znacznie różnić, zarówno smakiem jak i kształtem. Mogą być jedno lub kilkupiętrowe. Wszystko zależy od życzeń Młodej Pary oraz wyobraźni i umiejętności cukierników. Do właściwego wyeksponowania tych małych dzieł sztuki świetnie się nadają różnego rodzaju stojaki. Coraz większą popularnością cieszą się patery drewniane, które można kolorystycznie i wielkością dobrać do rodzaju wypieku. Warto zainwestować w takie akcesoria, aby tort weselny prezentował się jak najlepiej i został zapamiętany na długo. Nieważne, z jakiej części Polski jesteśmy, tradycja ta gości na każdym weselu i zapewne to się nie zmieni.


Dziękuje Pani Joasi za cudowne zdjęcie z naszą paterą https://www.facebook.com/cakemanufakturkabyJoAnna

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page